Z ČERNÉ KRONIKY

I v Kostelní Bříze docházelo ke zločinům. Jeden z nich je popsán v zápisu církevní kroniky  pro den 28. říjen 1882:

V den přestěhování faráře Franze Dusila  28.října 1882  byl v dolní místnosti fary, ve 12 hodin v noci ve spánku dvěma individui z Krásné Lípy, kteří se vloupali přes okno, přepaden  nově jmenovaný administrátor, farář Venzl Čermák a pod pohrůžkou smrti (jeden držel nůž nebo hák v ruce a stál před postelí) oloupili všechny jeho šaty. Kromě toho byly ze stejné místnosti ukradeny také 2 stříbrné poháry. Pachatelé byli jmenovaným poznáni a v Chebu odsouzeni jeden ke třem  a druhý ke dvěma letům těžkého žaláře.

1. 5. 2012, rubrika Historie, přímý odkaz na tento článek