DEN KOSTELNÍ BŘÍZY V KOSTELE

P1020208

První část Dne Kostelní Břízy se odehrála v kostele sv. Petra a Pavla. Krátce po 16. hodině zahájil koncert úvodní promluvou pan starosta Miroslav Bouda. Zmínil krátce historii kostela, jeho záchranu a postupnou obnovu kulturních aktivit a předal slovo Vladislavu Liněckému, uměleckému vedoucímu Manzerova kvarteta, který také uvítal hosty. Smyčcové kvarteto zahájilo odpolední koncert Mozartovou Malou noční hudbou, následovaly skladby J.S.Bacha, L.van Beethovena a dalších autorů. Krásná hudba vyvolala na závěr bouřlivý potlesk, který byl odměněn přídavkem. Pak již pan starosta pozval hosty k další části odpoledne do bývalé školy.

14. 4. 2014, rubrika Současnost, Úvod, přímý odkaz na tento článek